Największe widowisko plenerowe w Polsce „Orzeł i Krzyż”

lip 5, 2024

21 czerwca b.roku grupa członków SITIMN przy HM Głogów miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu pt. ”Orzeł i Krzyż”, który rozgrywał się w Parku Dziejów, w Murowanej Goślinie.

Około 300 statystów i aktorów przeprowadziło widzów przez ponad 1000 letnią historię dziejów Polski. Przedstawienie skupione było na istotnych dla naszego narodu wydarzeniach historycznych, począwszy od grodu Polan przez Chrzest Polski, Bitwę pod Grunwaldem, rozbiory, Powstanie Kościuszkowskie i Wielkopolskie. A także tragiczną dla całej historii I i II wojnę światową. W tej wędrówce nie zabrakło istotnych momentów takich jak wybór Polaka na Papieża, daty 4 czerwca 1989, która to przyniosła zdecydowane zwycięstwo opozycji solidarnościowej i jednocześnie druzgocącą porażkę komunistycznej władzy. 

Ten wyjątkowy spektakl odbył się na scenie wielkości sześciu boisk piłkarskich. W strugach deszczu, które w niczym nie przeszkadzały i w żaden sposób nie odbierały uwagi widzom. Konie, owce, psy pasterskie, samochody historyczne, armaty, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie, pirotechnika i gra światłem stworzyły niezapomniane widowisko, które polecamy każdemu.  

Więcej zdjęć dostępne jest w galerii: https://sitmn.kghm.pl/?post_type=rl_gallery&p=1205&preview=true