Życzenia z okazji Dnia Hutnika oraz informacja o spotkaniu przy grobach

kwi 30, 2022

Imagine all the people livin’ life in peace
John Lennon
Utopia – tak, ale dziś wielu oddałoby wszystko, żeby żyć w takim świecie.
Dzień Hutnika inny niż wszystkie. W naszej historii były już różne sytuacje, które budziły niepokój. Był kryzys, była skandalicznie niska cena miedzi, była pandemia, ale jeszcze nigdy zagrożenie wojną nie było tak bliskie i tak realne jak dziś.
Czego można sobie życzyć w takich warunkach? Szczęścia? Powodzenia? Sukcesów? To dziś strasznie oklepane życzenia. Chyba bardziej potrzebujemy dziś Pokoju i stabilizacji za wschodnią granicą. Żebyśmy mogli znów poświęcić się pracy i rodzinie. Żeby rozwój techniki i technologii nie był podporządkowany wojnie. Czy jeszcze rok temu ktoś z nas mógł przypuszczać, w jakich warunkach przyjdzie nam świętować Dzień Hutnika?
Jest bardzo trudno i pozostaje mieć nadzieję na poprawę. I tego Wam wszystkim życzymy jako Zarząd Koła SITMN przy Hucie Miedzi Głogów.
Nie zapominamy oczywiście o naszych Koleżankach i Kolegach, którzy odeszli. Jak zwykle w maju spotkamy się na grobach i zapalimy symboliczne światło. Spotykamy się 5 maja o godzinie 15:15 przed wejściem na cmentarz w Brzostowie – pierwsza brama od ul. Sikorskiego.
Zapraszamy chętnych do krótkiego spotkania i refleksji.