22 Wrzesień imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy      
 

Warsztaty z komunikacji

Zwiększyć poczucie pewności siebie w kontaktach z innymi ludźmi, poprawić jakoś relacji z otaczającymi ludźmi, zwiększyć efektywność swojej pracy to tylko niektóre korzyści warsztatów z komunikacji interpersonalnej w środowisku pracy.
W piątek, 12 kwietnia br. z inicjatywy dyrekcji HMG oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych odbyło się szkolenie - warsztaty z komunikacji, w których udział wzięli pracownicy głogowskiej huty.
Uczestnicy spotkania mieli okazję przekonać się jak reagują na komunikaty, jak zidentyfikować własne bariery komunikacyjne i nauczyć się w jaki sposób rozmawiać z innymi. Rozwijać swoje umiejętności efektywnej komunikacji, nauczyć się wykorzystywać wybrane techniki aktywnego słuchania oraz przekazywania informacji zwrotnych.
- Podczas warsztatów na temat "Komunikacja interpersonalna w środowisku pracy", prowadząca pokazała, jaka jest różnica między komunikowaniem się, a przekazywaniem informacji - powiedział Jacek Jędruch, mistrz pieców anodowych w Wydziale Pieców anodowych Huty II. - Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom uczestnicy mogli zdobyć wiedzę na temat własnych umiejętności i istniejących barier komunikacyjnych. Poznaliśmy także narzędzia wspierające bezpieczną i efektywną komunikację (m.in. informacja zwrotna, parafraza).
Wiedza wyniesiona z tego rodzaju szkoleń przydaje się nie tylko w pracy (w kontaktach ze współpracownikami, przełożonymi i podwładnymi), ale może również zwiększyć poczucie pewności siebie w kontaktach z innymi ludźmi. Świadomość mechanizmów działających podczas procesu komunikacji pomaga zwiększyć szansę na porozumienie z rozmówcą (zapobiec nieporozumieniom - dzięki temu można zaoszczędzić sobie stresu oraz negatywnych emocji).

Galeria zdjęć

 
 

© Marzena Cieślak-Miasojed